28 Ocak 2013

CCTV KAMERA VE KAYIT SİSTEMLERİ


Sonraki »

« Önceki 

                CCTV;  genel olarak iç ve dış mekanlarda kullanılabilen ve caydırıcılık sağlayan bir izleme ve kayıt sistemidir. Bina içindeki uygulamalar; üretim sahalarının, insan akışının olduğu alan ve geçişlerin, kendi başına çalışan makine ve sistemlerin kontrolüne imkan verir. Ayrıca girilmesi sınırlı veya yasak olan bölgelerin etkinlikle izlenmesi sağlanır. CCTV sistemi; özel video cihazlarının entegre edilmesiyle mekanların ve burada gelişen olayların delil teşkil edecek şekilde uzun zamanlı kayıt altına alınmasını sağlar.

                CCTV; dış mekanlarda bina ve tesislere dışarıdan gelebilecek tehlikelerin veya bina içerisinden dışarı doğru meydana gelebilecek istenmeyen olayların izlenmesini, saldırganların tespit ve teşhis edilmesini sağlar ve kayıt altına alır.

                CCTV sistemlerinin en önemli işlevlerinden biri de, güvenlik görevlilerinin reaksiyonuna son derece büyük kolaylık, hız ve etkinlik kazandırmasıdır. Ayrıca güvenlik alarm-ikaz sistemi ile entegre çalışması durumunda dışarıdan ve iç bölgelerden gelebilecek alarmları otomatik veya manuel olarak en kısa sürede görebilme imkanı sağlar. Bu özellik akıllı dome kameraların ve gece görüş sağlayan infrared spotların yardımıyla en üst seviyelere çıkar.

 

 

UYGULAMA ALANLARI

-        -  İç ve dış mekanlarda güvenlik amaçlı izleme

-         - Üretim ve uygulamaların izlenmesi

-         - Çevre güvenlik ve alarm sistemleri ile entegrasyon

-         - Genel uygulamada BMS ile entegrasyon

-          -Az ışıklı ortamlarda ve gece şartlarında görüş imkanı

-         - Tek ve çok merkezli kontrol olanağı

-        -  Uzun zamanlı kayıt

-        -  Internet ve IP ile uzaktan erişim


Bu haber : 3759 kez izlenmiştir

Bu sayfa : 2975097 kez ziyaret edilmiştir.