30 Ocak 2013

ÇEVRE GÜVENLİK SİSTEMLERİ
 

Çevre güvenlik sistemleri genel olarak dışarıdan içeriye gelebilecek tehlikelere karşı uygulanmakla birlikte, işletmelerde içeriden dışarıya olabilecek kaçakları önlemek için de son derece etkili olmaktadır. Bu nedenle sistemler inşa edilirken çok yönlü düşünmek ve planlama yapmak gerekmektedir.

Çevre güvenlik sistemleri uygulanacak tesisin özelliklerine uygun olarak ve çevre faktörleri dikkate alınarak projelendirilmektedir. Örneğin ağaçlık alanlar, engebeli araziler, çevresi tel örgü veya duvar ile çevrilmiş tesisler, içerisinde hayvan bulunan alanlar vb. değişik özellikler taşıyan işletmelerde tek tip veya birbirlerine entegre farklı tip güvenlik sistemleri inşa edilebilir.

Çevre güvenlik sisteminin bir parçası olan algılama ve alarm sistemlerinin, CCTV sistemi ile desteklenmesi halinde güvenlik etkinliği ve kontrol imkanları en üst seviyeye ulaşır. Ayrıca dijital ortamda kamera görüntülerinin ve gelen alarmların kayıt altına alınması; geriye dönük inceleme, delil toplama ve istatistik veri oluşturma imkanı sağlar.


Bu haber : 3575 kez izlenmiştir

Bu sayfa : 2975136 kez ziyaret edilmiştir.